Friday, January 07, 2011

BERTRAND SALLE

                                              Illustrations by Bertrend Salle, via bertrand.salle.free.fr

Kilka lat temu założyłam sobie profil na myspace, trochę z nudów i trochę z ciekawości. Obecnie myspace strasznie się schrzanił, nie ogarniam w ogóle tego co się tam teraz dzieje, zwłaszcza jeśli chodzi o "ulepszenie" jego designu... tragedia. Mimo wszystko muszę uczciwie przyznać, że wiele mu zawdzięczam. Poznałam tam grono osób, z którymi się przyjaźnię, ale także znalazłam świetnych artystów, których prac nigdy bym nie odkryła, gdyby nie ten portal.
Jednym z najgenialniejszych myspace'owych odkryć to właśnie Bertrand. Młody francuski grafik i ilustrator. Chyba nawet nie muszę nic specjalnie o nim pisaś, bo wszystko widać w pracach, które stworzył i które tu zamieściłam. Trochę bajkowy, trochę liryczny i romantyczny. A na pewno magiczny. Kiedyś z Bertrandem wymieniliśmy pomiędzy soba parę emaili i pamiętam, że pierwsze o co spytał, to o dobrych polskich grafików, których znam.

To prace, do których z chęcią i pewną nostalgią co jakiś czas wracam i które wy sami możecie również obejrzeć na jego stronie oraz blogu.

song of the moment ---> Au Revoir Simone_Sad Song

1 comment:

 1. NIESAMOWITE!!! chcialabym kilka do mojego mieszkanka...eh!
  Przyjezdzaj! nic sie nie boj! to bardzo otwarte i przyjazne miasto (wylaczajac biurokracje, ktora potrafi wyprowadzic z rownowagi). :D
  sloze pomocna dlonia i porada w razie potrzeby :)

  xoxo from rome
  K.
  http://kcomekarolina.blogspot.com/

  ReplyDelete