Monday, May 09, 2011

ORTICOLA DI LOMBARDIA

Mostra-Mercato Orticola di Lombardia, 6-8 of May 2011, Milan

Pozostajemy nadal w temacie ogrodowo-kwiatowym.
Orticola di Lombardia to wystawa i wielki market kwiatowy właśnie, odbywający się co roku w Mediolanie. Został zainicjowany już w 1854 roku przez grupę młodych mediolańskich miłośników ogrodnictwa, którzy zaczęli spotykać się wspólnie w celu wymiany informacji i doświadczeń w tejże dziedzinie. Postanowili także rozpocząć edycję nowego magazynu pt "I Giardini" czyli "Ogrody", w celu wspirania interesu w botanice i poznania smaku prawdziwego ogrodnictwa. Później powstało Towarzystwo Ogrodnicze w regionie Lombardia liczące 150 członków, w tym hrabiego Francesco Pertusati oraz księcia Umberto di Savoia.
Do dzisiaj Towarzystwo Orticola di Lombardia, pomimo zmian, stara się nadal trzymać starych zasad i przepisów, oraz kontynuować pracę rozpoczętą z tak wielką pasją.

Powyżej kilka zdjęć z tegorocznego Orticola di Lombardia, które odbyło się w dniach 6-8 maja i które odwiedza nie tylko grono zainteresowanych tematem, ale także wielu fanów wystawy.
Więcej na ten temat możecie znaleźć na oficjalnej stronie, a tak przy okazji... jak widać i tu maja paradę mody niczym w brytyjskim Ascott.

No comments:

Post a Comment