Monday, July 25, 2011

THE LOST EXPLORER

"The Lost Explorer" Book, 2011

Wiele razy wspominałam już jak bardzo uwielbiam Tima Walker'a. Cały ten jego bajkowy, idylliczny i wyimaginowany świat, który w tak niewiarygodny sposób pokazuje na swoich fotografiach. Niemniej z olbrzymia ciekawością przyjęłam newsa, że Tim zamierza zająć się także filmem.

"The Lost Explorer" to 20 minutowy film wyreżyserowany właśnie przez Walker'a, zrealizowany na podstawie powieści Patricka McGrath. Przedstawia historię dziewczynki o imieniu Evelyn, która w swym własnym ogrodzie poznaje tajemniczego odkrywcę z Afryki, umierającego na malarię, starając się zachować jego istnienie, śmierć i pogrzeb w sekrecie przed rodzicami. Historia wydająca się dość smutną i ponurą, jednak pełna jest typowej dla fotografa tajemniczości i wyobraźni. Postać Evelyn zagrała 14-letnia Olympia Campbell, a tytułowego Odkrywcę, grający także Lorda Voldemorta w 1 części Harrego Pottera, Richard Bremmer.

Jako director of photography, Walker zatrudnił irlandzkiego filmowca, Robbiego Ryan'a natomiast jako production designer oraz kostiumami w filmie zajęła się Shona Heath, która tworzyła już wiele razy niezwykłe inscenizacje na sesjach Tima. Sponsorów szukał wśród ludzi, dla których pracował przez wszystkie minione lata, natomiast tymi, którzy zdecydowali się pomóc okazała się marka Mulberry.

Swoją premierę film miał na Festiwalu w Locarno (Szwajcaria) w sierpniu zeszłego roku, a prawa do wyświetlania go na swoich ekranach wykupiły kraje m. in. takie jak Wielka Brytania, USA, Holandia i ku memu pozytywnemu zaskoczeniu także Polska. Ja osobiście nie miała jeszcze okazji filmu zobaczyć, ale będę szukać niecierpliwie, natomiast powyżej zamieściłam kilka poglądowych zdjęć albumu z fotografiami do "The Last Explorer". Album ukazał się dzięki wydawnictwu teNeues i dostępny jest na Amazonie.

Polecam obejrzenie oficjalnego trailera pod tym linkiem, bardzo jestem ciekawa najtrudniejszej do nakręcenia i ponoć najpiekniejszej sceny, z chmurą 300 kanarków nad statkiem...

No comments:

Post a Comment